Son dakika! İYİ Parti Lideri Akşener konuşuyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında konuşuyor. Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle: “Uğur Şahin ve Özlem Türeci …

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, grup toplantısında konuşuyor.

Akşener’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Uğur Şahin ve Özlem Türeci hocalarımızın kanser çalışmaları konusunda çalışmalarını ilerlettiklerini biliyoruz. İşte o nedenle bugün İYİ Parti grubu olarak TBMM’nin bu iki bilim insanımızı Nobel’e aday göstermesini talep edeceğiz.

NATO Zirvesi’ne katıldı. Daha düne kadar verip veriştirdiği NATO bir anda değerli oluverdi. Pazartesi basın toplantısında Sayın Erdoğan ABD Başkanına ‘dostum Biden’ dedi. Dünün ‘Ey Biden’ı bugünün ‘dostum Biden’ı oldu. Erdoğan, soykırım iddiasını da soracaktı. Arkadaş oraya hesap sormaya gidiyordu. Sorabildi mi soramadı. Büyük düşman Biden’dan dostum Biden’a savrulan şu ruh haline bakar mısınız? Yazıklar olsun.

Geçtiğimiz hafta ABD’yi Türkiye’nin en büyük milli güvenlik sorunu olarak gören havuz medyası bu yakınlaşmayı nasıl yorumlayacak merak ediyorum. Küçük ortak siyasi kıvraklıkta iktidara uyum sağlamış görünüyor. Minik minik ortak bu işe ne diyecek merak ediyorum.

Türkiye her geçen gün derinleşen bir yönetim kriziyle karşı karşıya. Asıl acı olan Türkiye çok büyük potansiyeli olan bir ülke. Yaşadığımız ekonomik sorunlara, yokluğa, fakirliğe, dış politikadaki savrulmalara bakmayın. Tatile çıkmış adalete bakmayın. Türkiye gerçekten büyük bir ülke. Bütün mesele memleketi yönetenlerin bu zenginliği kimin için kullandığı. Bütün mesele bir tercih meselesi. İktidar kendi çıkarlarını mı tercih ediyor yoksa milletini mi tercih ediyor meselesi.

Dün ‘kimsesizlerin kimsesiyiz’ diyerek iktidara gelenler bugün milletin açlığıyla dalga geçecek hale geldi. Bana diyor ki ‘Açları da sen doyuruver’. Olur in oradan doyurmayan namerttir. Sen bostan korkuluğu musun?

Son dakika haberinin ayrıntıları hazırlanıyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir